Oktatás
Betűméret növeléseBetűméret csökkentéseNyomtatás

Egy nap a tündérkertben

2025. március 20.

Március elsején ismét muzsika töltötte be a Mar­czi­bá­nyi Téri Művelődési Központ színháztermét. Immár harmadik alkalommal rendezték meg a kis muzsikusok versenyét

A verseny lehetőséget biztosít a II. kerületi gyerekeknek, hogy bemutathassák hangszeres vagy énektudásukat nagyobb közönség, illetve szakértő zsűri előtt.

A megjelenteket Őrsi Gergely polgármester köszöntötte, aki köszönetét fejezte ki a versenyző gyerekek szüleinek és felkészítő tanárainak, a zsűri tagjainak és nem utolsó sorban Gál Andrea önkormányzati képviselőnek, a rendezvény életre hívójának, hiszen ezzel a kezdeményezéssel tovább erősödik kerületünk közössége, megismerhetjük tehetséges kis művészeinket, akik egyéb önkormányzati rendezvényen, ünnepségen vagy hangversenyen is fellépési lehetőséget kapnak.

A rendezvény fővédnöke, a Nemzet Művésze címmel, valamint II. Kerületért Emlékéremmel kitüntetett, Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, zeneoktató, Dubrovay László megnyitóbeszédében jelentős eseménynek nevezte a vetélkedőt, ahol a gyerekek átélhetik a muzsikálás örömét, és azt is, hogy ezzel másoknak is örömet tudnak szerezni. Kodály Zoltán szavait idézve elmondta, hogy ha Magyarországon megvalósulnának a zenei nevelés feltételei, hazánk egy valóságos tündérkert lenne. – A versennyel eltölthetünk egy napot a tündérkertben, de még sok ilyen napra volna szükség, hiszen a zene és a többi művészeti ág is gazdagítja lelkivilágunkat, és szebbé varázsolja életünket – hangsúlyozta a zeneszerző.

 


Rajtmár István, dr. Járdányi Zsófia, dr. Törös Edit és Dubrovay László
értékelte a zenei produkciókat

A zsűri elnöke dr. Járdányi Zsófia hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, tagjai pedig dr. Törös Edit reumatológus főorvos, aki maga is évtizedek óta játszik zongorán, emellett szervezője és rendszeres szereplője a Törös Alapítvány jótékonysági hangversenyeinek, illetve Rajtmár István, az Ady25 Galéria alapító tulajdonosa volt. Az előző évekhez hasonlóan idén is komoly fejtörést okozott számukra a díjazás, hiszen mindkét korosztályban több ifjú tehetség varázsolta el játékával közönségét.

A két, korosztály szerinti kategóriában összesen negyvenhárom produkciót hallhattunk. Az első korcsoport első díjait Czene Rudolf (zongora), Forgács Helga (klarinét) és Ge Lige (hegedű) érdemelte ki. Második helyezést Bittsánszky Samu (furulya), Kósa Juli (zongora) és Oláh Barnabás (cselló) ért el, míg harmadik díjban Horváth Emília Sóley (hegedű), Pásztor Zsigmond (cselló), Yang Chunyi (hegedű) és Wen Yuxuan (hegedű) részesült.

A 10–14 évesek korcsoportjában nem adtak ki első díjat, másodikat Bíró Bertalan (hegedű), Bodolay Anna (zongora), Lázár Dávid (nagybőgő), Yan Jia Rui (gitár), Szabó Emese Erzsébet (furulya) és Volly Kincső (zongora), harmadikat pedig Hortobágyi Anna (fuvola), Kára Eszter (fuvola), Kis Erik (trombita), Molnár Gergely Boldizsár (gitár), Piros Marcell (zongora) és Tóth-Horváth Zsófia (gitár) vehetett át.

A zsűri különdíjakat is kiosztott. Járdányi Zsófia édesapja, Járdányi Pál kottáiból ajándékozott, a Törös Alapítvány különdíjasai meghívást kaptak a II. Kerületi Egészségügyi Szolgálat karácsonyi ünnepségén való szereplésre, Rajtmár István pedig az Ady25 Galéria nyitórendezvényein való részvételre hívott meg ifjú muzsikusokat.

A díjazottak az oklevelek mellett a Zene Háza, a KULT2 és a Rózsavölgyi Zeneműbolt ajándékkártyáit vehették át. A jó hangulatú és sok kedves pillanatot szerző zenei verseny a szervezők tervei szerint jövőre is folytatódik.

PZS

 
 

 

 

Volt_egyszer_Budan_boritok_162.jpg