|
Életmód
A legjobb fővárosi rendőrkapitányság2026. június 3.
A II. kerület honlapján is elérhető éves értékelő alapján az össznyomozási eredményesség közel öt százalékkal növekedett. ![]() Kecskés Tamás rendőrkapitány
Országos szinten is jegyzik a kerületi rendőrség munkáját, nem véletlen, hogy negyedével csökkent az elkövetett bűncselekmények száma, és rekordot döntöttek az ittas sofőrök kiszűrésében. A képviselő-testület április 30-i ülésén Kecskés Tamás rendőr ezredes, a II. kerület rendőrkapitánya tartott éves beszámolót a testület előző évi tevékenységéről. A kapitányságvezető elsőként köszönetet mondott a II. Kerületi Önkormányzatnak az egész éves anyagi és erkölcsi támogatásért, amely minden évben segíti a közbiztonság és közrend fenntartása érdekében a helyi lakosság megelégedettségére végzett számos feladat ellátását. Az eredményes munka érdekében a korábbi évekhez hasonlóan folyamatos a kapcsolat az önkormányzattal, a polgárőr- és más társszervezetekkel. A rendőrkapitány tájékoztatójában felhívta a figyelmet arra, hogy a bűnelkövetésre mint élő organizmusra kell tekinteni, ami egy folyton változó jelenség, ezért a hatékony értékelemző tevékenységnek köszönhetően mindig arra a területre koncentrál a helyi rendőrség, ahol az adott időszakban komolyabb problémák merülnek fel. Ennek köszönhetően 2025-ben az előző év azonos időszakához viszonyítva közel 25 százalékkal sikerült csökkenteni az elkövetett bűncselekmények számát, de arra is odafigyeltek, hogy a felderítési eredményesség is növekedjen. A II. kerület honlapján is elérhető éves értékelő alapján az össznyomozási eredményesség közel öt százalékkal növekedett, ami budapesti városrészként nagyon nagy eredmény. Nem véletlen, hogy az éves összesítésben a kerületi rendőrök a mutatók alapján az ország 154 rendőrkapitányságából a 11. helyen végeztek, a fővárosi kerületek közül pedig az elsők lettek a rendészeti, illetve a bűnügyi statisztikák és eredményesség terén. Kecskés Tamás rendőrkapitány kiemelte, hogy az önkormányzattal teljes összhangban nagy hangsúlyt fektettek a helyi közlekedésbiztonsági helyzet javítására. Tavaly sikerült közel huszonhárom százalékkal, azaz száz alá csökkenteni a bekövetkezett balesetek számát, halálos kimenetelű közlekedési baleset pedig nem történt. Ez a rendszeres közlekedésbiztonsági ellenőrzéseknek, valamint a II. Kerületi Önkormányzat által kiépített trafiboxoknak és a rendőrség sebességméréseinek egyaránt köszönhető. A kerületi példa sikeresnek bizonyult, hiszen számos kerület hasonló útra lépett, és fix telepítésű radarokat épít ki folyamatosan. Az első trafiboxok kihelyezéséhez képest 55 százalékkal nőtt a mérőberendezések előtt áthaladó autók száma – ez 2 millió elhaladást jelentett 2025-ben –, de ezzel párhuzamosan 33 százalékkal csökkent a gyorshajtók száma, ami azt jelenti, hogy lelassult a közlekedés, és az itt áthaladó gépjárművezetők sokkal jobban odafigyelnek a forgalomra. Az eredményeket kontrollmérések is igazolták. Szintén a kerület útjain közlekedők biztonságát erősíti, hogy a fővárosban tavaly a legtöbb ittas vezetőt (224 eset) a II. Kerületi Rendőrkapitányság szűrte ki.
|
|